• HTML tutorial

ادغام سیستم‌های پرداخت ایران و روسیه

1401/06/19 در ساعت 14:13:00

وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه در نشست خبری پس از گفتگو با همتای ایرانی خود، از ادغام سیستم‌های پرداخت ایران و روسیه خبر داد

 ادغام سیستم‌های پرداخت ایران و روسیه

وزیر امور خارجه روسیه آقای «سرگئی لاوروف»،  روز چهارشنبه در نشست خبری با همتای ایرانی خود «حسین امیرعبداللهیان»، از ادغام سیستم‌های پرداخت ایران و روسیه خبر داد و گفت: سیستم پرداخت میر روسیه به زودی با سامانه ایرانی شتاب ادغام خواهد شد. آقای لاوروف افزود: مذاکرات اساسی در سطح بانک‌های مرکزی در مورد ادغام و استفاده متقابل از سامانه میر روسیه و سامانه شتاب در ایران در حال انجام است. آنها در ماه ژوئیه ارتباط برقرار کردند و در مورد استراتژی لازم تصمیم گرفتند که ما را به این هدف برساند و مطمئن هستم که به زودی این ادغام اتفاق خواهد افتاد. در همین ارتباط، آقای عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد که توافقات محکمی در مورد جنبه‌های فنی یکپارچه سازی سیستم پرداخت دو کشور بدست آمده است.

وزیر امور خارجه ایران در جریان سفر خود به روسیه، با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفتگو کرد. ایشان پیش از این سفر به روسیه، اظهار داشته بود: هدف اصلی از سفر به مسکو تلاش برای حل بحران اوکراین بر اساس درخواست به عمل آمده از جمهوری اسلامی ایران است. برخی طرف‌های غربی خواهان نقش آفرینی فعال تهران در این موضوع هستند.

همچنین پیشتر نیز، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران ۳۱ آگوست (چهارشنبه؛ ۹ شهریور ماه) برای دیدار با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود به مسکو سفر می‌کند. در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده بود: لاوروف و وزیر امور خارجه ایران در مذاکرات پیش رو در مسکو درباره وضعیت کنونی «برجام» گفتگو می‌کنند. وزارت خارجه روسیه در این باره اضافه کرد: وزرای خارجه روسیه و ایران پیرامون وضعیت اوکراین، سوریه، قفقاز، افغانستان و نیز اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه‌های انرژی و حمل و نقل با یکدیگر در مسکو گفتگو خواهند کرد.
سایر منابع:

     https://www.sharghdaily.com/بخش-دیپلماسی-218/854870-ادغام-سامانه-های-پرداخت-ایران-روسیه

     https://www.tabnak.ir/fa/news/1138112/سامانه-های-پرداخت-ایران-و-روسیه-ادغام-می-شود


نظر جدید
0%